!!!KONEC!!!

Prosinec 2008

Biskiti

24. prosince 2008 v 9:36 Krmení křečků
Když chcete křečka potěšit, můžete mu koupit Biskity. Nejvhodnější jsou oříškoví, protože obsahují lískové oříšky a ty mají křečci moc rádi. Čokolodový, bych nedoporučovala, protože čokoláda by mohla křačkovi zalepit torby. Prodávají ještě banánové a jahodové. Tyhle nekupujume, takže vám nemůžu zaručit, že budou vašemu křečkovi chutnat. Ale jak říkám, nejvhodnější jsou oříškové, které obsahují : ovesné vločky, obilné klíčky a oříšky, takže nic, co by mohlo křečkovi ublížit. Můj křeček Jack je schopný sníst jednoho biskita za den =D. Zkuste koupit malé balení na zkoušku.

Fotky Jacka

23. prosince 2008 v 17:14 Můj křeček Jack
Dneska, včera ani předevčírem jsem Jacka nefotila, tak vám sem dám "trochu starší" fotky. Moc jich není, ale Jack se od tý doby moc nezměnil x)...No maximálně trochu vyrost a ztloustnul, jinak se vůbec nezměnil xD...(je to docela znatelný), ale na fotkách byte to stejně nepoznali =o).

Tak ho tu máte :

Přes Vánoce psaní článků omezím...úplně

22. prosince 2008 v 20:15 Moje kecy
Vzhledem k tomu, že na Štědrý den odjíždíme na chatu a budeme slavit Nový rok na chatě, tak po celou tu dobu nebudu mít přístup na PC. Možná mě taťka pustí na svůj, ale to neslibuju. Maximálně tak odpovím na vaše komenty a to bude všechno. Zejtra vám asi ještě napíšu, ale musí bejt co...Každopádně už se strašně na Vánoce těším =D. Sice nečekám nic úžasnýho, protože už všechno mám, ale stejně...Mějte se!

Vánoční cukroví pro křečky

21. prosince 2008 v 14:03 Krmení křečků
Jelikož jsem se dneska nudila, udělala jsem Jackovi vánoční cukroví. Napíšu vám jsem potřeby a postup.

Potřeby :
polohrubá mouka
vajíčko
strouhaný kokos
3 půlky vlašských ořechů
3 lískové ořechy
slunečnicová semínka
dýňová semínka
med
(nemusíte tam dávat všechny druhy ořechů a semínek, který jsem vám sem napsala)

Postup : Na prkýnku nakrájejte na jemno (jinak to nebude držet) ořechy a smíchejte s kokosem. Do ořechové směsi přidejte polohrubou mouku, trochu vajíčka a medu. Vajíčko a med je důležité k tomu, aby cukroví drželo. Postupně přidávejte polohrubou mouku a vajíčko, tak, aby se těsto nerozpadalo. Potom těsto vyválete (válečkem vám to asi nepůjde) na placku a vemte si formičky a vykrojte. Na cukroví dejte dýňový nebo slunečnicový semínka a přetřete to vajíčkem, aby z cukroví semínka nepadaly. A nakonec upečte.

Udělala jsem je celkem velký, protože jsme menší formičky neměli. Asi to Jack nestihne sníst x). Už jsem mu jeden kousek dala, ale neměl moc hlad, tak si kousl jen trochu a ojedl z cukroví slunečnicový semínka.

Tak mám Jacka týden!

21. prosince 2008 v 12:21 Můj křeček Jack
Možná, že bych řekla, že mám Jacka dýl než týden. Když jsem si ho kupovala, připadal mi strašně malej a rychlej. Přijde mi, že za ten týden docela hodně vyrost a trošku ztloustnul, prostě prospívá =D. Ale rychlej je pořád stejně, akorát jsem si na to už zvykla a nedělá mi zase tak takovej problém ho chytit. Popravdě, jsem s ním hodně spokojená, akorát bych mu pořídila ještě křeččí kamarádku x)...bílou, ale to asi nevýde.
...fotka stará dva dny...

Aktuality.1

20. prosince 2008 v 10:36 Můj křeček Jack
Napíšu vám sem nějaké aktuality, které se týkají Jacka. V každé aktualitě ho srovnávám s Jackinkou, abyste věděli, čím se lišili.

•Jack rekordman-Už od prvního dne, když jsem si ho přinasla jsem ho pustila ven z klece, protože se mi zdál, že se už zabydlel a seděl před dvířkama klece. Pustila jsem ho v předsíni, protože se mi zdálo, že tam nemá kam utýct, ale něco se našlo-botník. Naštěstí hned vylezl. Ale od té doby mi utekl asi ještě pět-krát(ale to hned nevylezl..musela jsem ho na něco nalákat) =o(), tak proto rekordman. Jackinka mi za svůj život utekla jen jednou, ale tenhle ďáblík už několikrát.

•Naučil se sám od sebe něco nového-Včera když jsem ho posadila před jeho klec hned vyšplhal po mřížích až nahoru a druhou stranou ručkoval dolů. Takže ji vpodstatě "celou" přelezl. Celkově mi přijde aktivnější, než Jackie. Když Jackie lezla po mřížích většinou se na nich neudržela a spadla, takže jsem jí vždycky musela dělat záchranu, ale Jack? ten by se nepustil ani omylem a to jsem ráda =). Ale stejně na nej radši dávám pozor, aby si něco neudělal.

•Jackoušek =o) kouše-Když Jack spí a já ho zbudím, že bych si s ním chtěla hrát, tak je naštvanej a tak slabě kouše, ale nebolí to. Jinak normálně mě nekousl ani jednou. Jackie mě za svůj život nekousla ani jednou.

•Ještě jeden rozdíl mezi Jackem a Jackií-Jackinka, když jsem ji měla v ruce, tak chtěla skočit, přestože jsem ji měla metr nad zemí(naštěstí se jí to nikdy nepovedlo) nebo když jsem ji měla na posteli, tak taky. Ale byla pomalejší, takže bylo snadný ji chytit. Jack, když ví, že je celkem vysoko nad zemí, tak by nikdy neskočil. Přestože je rychlej a pustím ho na posteli, tak se vždy na kraji postele zastaví a neskočí.

Jak vidíte povahově byla jackie uplně jiná.

Tak tady máte takové srovnání ↑

Jack ve květináči :

Moje další Sbčko (Barča a Aďa)

20. prosince 2008 v 10:05 Moje kecy
Takže jsem spřátelila blog s blogem Barči a Aďi. S Bárou jsem už byla sbčko, ale svůj blog zrušila a založila si nový na adrese : http://lovely-pets.blog.cz/ . Je to moc hezký blog, ale mrzí mě, že s tím minulým skončila, protože ho měla hodně dobře udělanej. Ale jinak ste moc pěkně začaly =).

Tady je odemě diplom za sb :
A diplom, který jsem dostala od mého nového sbčka :

Můj výtvor-"Jack stromeček"-vánoční přání

19. prosince 2008 v 19:05 Moje kecy
No trošku blbej název, ale co...Před chvílí jsem se trochu nudila a tak jsem začala něco vytvářet ve photofiltru a vzniklo tohle :
Není to zase tak strašný...

Míchaná vajíčka

19. prosince 2008 v 16:26 Krmení křečků
Dopřejte svému křečkovi také nějakou změnu. Udělejte mu třeba vajíčko natvrdo nebo míchaná vajíčka. Můžu vám zaručit, že vašemu křečkovi bude určitě chutnat. Myslím si, že každný ví, jak se míchaná vajíčka dělají, ale kdyby přeci jen ne, tak tady je návod :

Potřeby :
1vajíčko
malinko soli
trochu másla
vařečku
hrneček
menší hrnec
vidlička
víčko

Postup :
Nejprve dejte do hrnečku jedno vajíčko a rozmíchejte ho vidličkou, aby se žloutek s bílkem propojil. Následovně položte malý hrnec na plotnu a rozehřejte na něm kousek másla. Až máslo roztaje rozmíchané vajíčko nalijte do hrnce a přidejte malou špetku soli. Potom vajíčko STÁLE míchejte, do té doby, dokud se nezačnou dělat "hrudky". Vajíčko vyfoukejte a nalejte ho na víčko(od petlahve). Ať vašemu křečkovi chutná =).

Uděláte/udělali jste vašemu křečkovi někdy míchaná vejíčka? Pokud ne, je to chyba!

Tady si Jack pochutnává :

Za skříní ráno i večer

19. prosince 2008 v 14:51 Můj křeček Jack
Včera ráno, než jsem šla do školy, jsem pouštěla Jacka po bytě. Jakmile jsem se ohlídla, ztratila jsem ho z očí a nevěděla, kam se poděl. Netušila jsem, jestli je v dětským pokoji, v kuchyni, v koupelně nebo v ložnici!!!Nejprve jsem důkladně prohlídla každou místnost a když jsem se ujistila, že v ní není, vždycky jsem jí zavřela, aby neměl šanci tam utýct. Takhle jsem to udělala se všema místnostma, až zbyla jen kuchyň, nakonec jsem ho našla pod počítačem(měla jsem(i on) štěstí, že nepřekousal dráty). Když jsem se ho snažila z pod počítače dostat pryč z ničeho nic se dostal za skříň. To už jsem byla zoufalá, protože mi za čtvrt hodiny začínala škola. Rychle jsem odsunula PC a dala mu ke skříni domeček a nasypala tam krmení, aby ho ucítil. Asi po pěti minutách jsem ho od tamtaď dostala a dala ho do klece. Neměla jsem šanci tu škvíru ucpat, protože už jsem musela jít do školy. Večer jsem Jacka zase pouštěla a opět zdrhnul za skříň tentokráte to bylo horší, protože to vypadalo, že tam uvízl(byl tam asi 30 minut). Jelikož už bylo 10:30 mamka mi řekla, abych šla spát, že se o něj postará. Po pěti minutách přišla do mého pokoje a řekla, že Jack už vylezl a je ok. Díru jsem okamžitě ucpala rourkou. Byl to vážně hrozně stresující zážitek, protože jsem myslela, že ho už z tý skříně nedostaneme a on tam umře. (skříň nešla odsunout, protože se skládala z jednotlivejch dílů a vážila vážně dost)!

Zimní design

17. prosince 2008 v 17:01 Moje kecy
Takže jsem konečně udělala zimní design. Neměla jsem moc času, takže jsem ho udělala teprve dnes. Některá má sbčka mají vánoční design hotový asi tak 14 dní, ale já to dřív nestihla. Myslím si, že se mi celkem povedl. Musela jsem ho bohužel předělávat, protože napoprvý jsem ho udělala moc velkej a nevěděla jsem, čím ho mám vyplnít. Tak co, líbí se vám??

Jak se Jackovi daří+fotky

16. prosince 2008 v 20:15 Můj křeček Jack
Jackoušek =D už si zvykl a dobrovolně vleze na moji ruku. Už se naučil trasu (uměla ji i Jackinka) po mém pokoji a sám se vrátí ke kleci. Stejně mám ale pořád co dělat, abych ho chytila. Do všech mezer, kam by mi mohl utýct jsem dala ruličky od toaletního papíru. Už se naučil i lízt na dvířka...Jakmile je otevřu, hned se na ně pokouší vylízt. Včera se mi dokonce povedlo ho vyfotit, ale nebudu ho moc trápit focením, takže tu moc fotek nečekejte.
Během tohohle týdne se pokusím udělat nový zimní design, ale nic neslibuju.

Fotky :

Vánoční dárky pro Jacka

14. prosince 2008 v 21:02 Můj křeček Jack
Na Jackovi je vidět, že už se zabydlel. Je vážně hodně hyperantivní a přijde mi, že je o hodně aktivnější než Jackinka jako malá. Když jsem ho včera přinesla domů a otevřela jsem krabičku, ve které byl, tak začal strašně prskat, a tak jsem ho dala do klece a sklidnil se. Najedl se napil a začal šplhat po mřížích a běhat v kole. Kvůli tomu, že dělal v noci "bordel", tak musel být v kuchyni. Vážně mě překvapilo, že není vůbec agresívní a že je hodnej jako Jackie =), což mě těší. Ještě jsem ho nefotila, protože ho nechci hned při příchodu do "nového" stresovat focením. Ale teď k těm dárkům. Dneska jsem byla nakupovat vánoční dárky a s kámoškou jsme se stavily i ve zvěráku, ve kterém jsem Jackovi koupila směs pro křečky, medový tyčinky, piliny a dropsíky, takže bude mít bohatý Vánoce =D. Myslím si, že se mu u nás moc líbí. Za tu krátkou dobu už mi stihl utýct za skříň x), ale hned zase vylezl, takže ok. Je vážně hrozně roztomilej. Ochočenej ještě úplně není, ale dělá pokroky :)...

35.bleskovka-diplomy-KONEC

14. prosince 2008 v 12:49 Bleskovky
Takže jediná, která správně odpověděla na všechny otázky byla Křeččí máma.

Mělo to být :
džungarský
sameček
Jack
šedo-černá (i bílá-bříško)
aktivní

diplom :

35.Bleskovka (tipovačka na téma můj nový křeček =))

13. prosince 2008 v 19:20 Bleskovky
Takže dneska jsem si konečně koupila navého křečka =). Napíšu vám o něm článek, až ukončím tuhle tipovačku, která se ho bude týkat =D. Uvidíme, jestli se strefíte =D. Beru prvních pět a z těch pěti vyberu toho, který si tipnul nejpřesněji.

Můj křeček je :

1.zlatý/džungarský
2.samička/sameček (nemám v tom sice ještě jasno, ale asi to bude...)
3. jméno : Jackie/Čikita/Jack/Čiko
4.barva : zlatá/bíla/šedo-černá/černá
5.povaha : aktivní/líný
6.Co na diplom?

Ten, kdo bude mít nejvíc správných odpovědí, bude odměněn diplomem.

Křečka ještě nemám, ale.....

10. prosince 2008 v 15:35 Moje kecy
Křečka bohužel ještě nemám, ale v sobotu se podívám asi do pěti vyhlídnutejch zverimexů a snad v jednom z nich budou, mít džungaráky =). Včera jsem byla v jednom zvěráku blízko u nás, ale džungaráky neměli. Druhý patro klece už je vyřešený. Do krabičky "Olivia" jsem nasypala písek pro činčily a udělala jsem k tomu schůdky, aby se mu do toho líp lezlo. Potom jsem tam dala ten vlastnoručně vyrobenej domeček. Z trubky od toalet. papíru jsem vytvořila houpačku a přilepila na ní proužky barevnýho papíru. Chystám se tam ještě dát medový tyčinky, ale ty křeček dostane asi až k Vánocům.
Tady máte fotky druhýho patra :

Nový domeček-vlastní výroba

6. prosince 2008 v 13:06 Moje kecy

U Jahody na blogu jsem si přečetla, že udělala svým křečkům domeček z toaletního papíru. Nevím, jestli tam popisovala, jak domeček udělat, ale já už si věděla rady. Vybrala jsem si takovou středně velkou sklenici a obrátila jsem ji dnem v zhuru. Připravila jsem si misku s vodou a toalet. papír. Postupně jsem kousky papíru namáčela do vody a "dávala" na sklenici. Až byla vrstva toalet. papíru dost velká, aby se domeček nerozpadnul, dala jsem do na topení. Druhý den jsem výtvor sundala a prostřihla dovnitř díru, jako vchod. Myslím si, že se mi to celkem povedlo a že se to mému budoucímu křečkovi bude líbit. Je změna, jedu si pro něj až zítra, dneska nemám čas.

Tak tady je můj výtvor :

Klec je připravená pro nového křečka

5. prosince 2008 v 17:26 Moje kecy
Jo, je to blbý, při pohledu na design a na fotky Jackinky se mi chce brečet a stýská se mi.

Ale klec už jsem důkladně očistila a předělala. Do druhýho patra klece ještě něco musím dát, protože to tam je chudý. Už asi před měsícem jsem udělala nový schody, ale Jackinka si je neužila, protože se na horu už nedokázala dostat. Asi zítra se pojedem s mamkou podívat do zverimexu, ve kterým jsem si koupila Jackinku a ještě předešlýho křečka Jacka. Asi určitě si koupím džungaráka, v podstatě mi je jedno, jestli to bude holka nebo kluk a jakou bude mít barvu... To se rozhodnu až na místě. Pravděpodobně ho pojmenuju Jackinka nebo Jack, ale možná se mi podaří vymyslet nějaký originální jméno, pokud máte nějaký nápad tak napište =).

Klec :
Schody :


Vyhlášení+diplomy-"Válka křečků"

5. prosince 2008 v 17:01 Válka křečků
Aktuální stav ankety : (Pořádí soutěžících je stejné, jako když jsem soutěž ukončila)

1.Sisinka =P
33 % (143 Hlasy)33 %143 Hlasy
2.Lojzinka :D24 % (105 Hlasy)24 %105 Hlasy
3.Špuňťa =)43 % (186 Hlasy)43 %
186 Hlasy

Moc vám všem gratuluju, že jste se probojovali až do finále =).

A zde jsou ceny :
Ps : Možná jsou trochu přeplácaný, ale snad se líbí =)!!

Jackinka umřela =´(

2. prosince 2008 v 16:27 Můj křeček Jackinka
Je to tak, Jackinka dneska umřela =´(. Už jsem s tím počítala, protože poslední týden jsem jí vůbec nepoznávala. Byla hubená, jedlo a pilo se jí špatně, protože se skoro neudržela na nožičkách. Už před čtrnácti dněma jsem jí musela místo misky dát talířek, protože byla moc vysoká a Jackinka se do ní nemohla dostat. Včera už jen ležela a tak jsem jí musela všechno dávat na prst. Nejedla už nic jinýho než jen tvaroh a okurku. Ráno, než jsem šla do školy už jen ležela a dýchala. Když jsem jí dala na prst tvaroh, už nechtěla, takže mi bylo jasný, že už tu dlouho s náma nebude. =´(Abych řekla pravdu už před dvouma měsícema to s ní vypadalo špatně, ale Jackinka se pořád držela...Boužel se jí to postupně zhoršovalo až....=´(. Když si vzpomenu, že tenhle blog jsem založila jen kvůli ní a teď...Vážně nevím, jestli si pořídím dalšího křečka, nebo nějaký jiný zvířátko, ale blog rozhodně nezrušim. Bude to taková památka na Jackinku. Ještě uvidím, jestli budu v blogu pokračovat.

Jackinka byla hrozně hodná, za celý svůj život mě ani jednou nekousla...Prostě nej křeček na celým světě...Bude mi asi dlouho trvat, než se s tím smířím, protože už celkem hodně dlouhou dobu brečím...

První a poslední Jackinčina fotka :

Tahle fotka je stará asi měsíc..od tý doby se Jackinka hodně změnila a byla ještě hubenější =´(

Jackinka se dožila 2 roků a 1 měsíce..Což je na křečka džungarskýho docela dost, ale stejně jsem z toho hodně smutná =´(....

A její nejhezčí fotky(teda alespoň podle mě) :