!!!KONEC!!!

Říjen 2008

1.Kolo-Válka křečků

31. října 2008 v 15:54 Válka křečků

Hlasujte!!!

Tak a začala soutěž Válka křečků. Tohle kolo bude trvat týden a vypadne 5 soutěžících (já vím, je to celkem hodně). Otázky se budu pokoušet psát co nejčastějc, průměrně za každý kolo budou 3 otázky, může jich bejt víc i míň a psát je budu vždy k určitýmu kolu. Podle toho, jak bude otázka těžká, budu dávat body, který se pak přičtou k hlasům v anketě. Otázek se můžou zúčastnit jen soutěžící!! =)

A tady jsou :


Soutěžící :

1. Mummyina Sisinka


2. Berushky Meizynka


3. Hryzalky Lili


4. Hvězdičky Beruška


5. Ráďi Klaudie


6. Jahody Bombonek


7. Hvězdulky Maxík


8. Lucky Lojzinka


9. Any Míša


10. Zuzky Čiko


11. Belly Máša


12. Rézík Špuňťa


13. Domči Miki


14. Ančuli Píďa15. Zimíka Sušenka

Hlasujte!!!


Pokud se vám nelíbí fotka, jakou jsem vybrala, můžete mi napsat do komentářů PŘESNEJ odkaz na fotku, kterou tu chcete a já ji ráda vyměním =)!!!
Už jsem se rozhodla!

30. října 2008 v 15:39 Válka křečků
Už jsem se rozhodla, jak bude probíhat soutěž "Válka křečků". Budou celkem čtyři kola :
1.Kolo-vypadne 5 soutěžící
2.Kolo-vypadnou 4 soutěžící
3.Semifinále-vypadnou 3
4.Finále, kterého se zúčastní tři (jen tihle tři dostanou ceny)

A každý kolo bude trvat týden =)...

A otázky sem budu dávat průběžně→budu se snažit abych je sem dávala každý den. Vždycky je budu psát k tomu kolu.

!!!Ohledně soutěže-"Válka křečků"!!!

29. října 2008 v 18:55 Válka křečků
!!!ČTĚTE!!!→Hlavně ti, kterých se to týká!
Když jsem se nad tim tak zamyslala, tak jsem si uvědomila, že by to vážně bylo moc vyrovnaný, takže bych to chtěla udělat tak, že by to nebylo jedno dlouhý kolo, ale že by bylo třeba pět kol. Ale záleží jen na vás. Třeba většina bude chtít, aby to bylo jen jedno kolo a když ne, tak se budem muset dohodnout, jak dlouhý ty kola budou, jestli třeba jedno kolo dva dny, nebo týden. Takže mi napište do komentářů. A taky mě napadlo, kdyby to bylo na ty kola, tak bych při každým kole dala jednu otázku, ale ne takovou, na styl, jako byly v předešlý soutěži-"Miss hlodavec". Ale takový, že bych vyřízla z nějaký fotky soutěžícího křečka, třeba např. flíček a vy byste museli poznat, kterému ze soutěžících patří!? To je dobrej nápad ne? Ale vám se to třeba zdát nemusí. Takže pište do komentářů. Jinak mně by samozřejmě vyhovovalo to jedno kolo, protože bych s tim neměla takovou práci...Uvidíme...
A otázka by byla např takováhle :
Komu ze soutěžících patří tohle ouško?→ Je to vyříznutý z jedný z fotek↓ ...A když najedete šipkou na to ouško, tak se vám objeví, komu patří, ale to jen teď, pak bych to tak nedělala =D

Je to celkem složitý, ale až se dozvíte, kdo to je tak je to celkem dobře poznat!!!=)

Soutěž→Válka křečků-Úvod

28. října 2008 v 19:15 Válka křečků
Tak mě napadla taková soutěž...Válka křečků...Vybrala jsem 11 SBček a jejich křečky. Bude to jedno kolo, nemusíte mi nic posílat, já si od každýho nějakou fotku seženu. Nebudete muset plnit žádný úkoly nic, prostě to je jen soutěž o nej křečka. Doufám, že vám to nebude vadit a pokud vám to bude vadit, no tak máte smůlu x). Ta soutěž bude trvat jen 14 dní a tři nej křečci dostanou maxi diplom, ti ostatní bohužel nic. Hlasy si schánět budete moc, ale byla bych ráda, kdybyste to nepřeháněli. Pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak ať mi sem do komentářů napíše svojí přezdívku, jméno křečka a odkaz, kde najdu fotku, to je vše...Zejtra ta soutěž začne...Do komentářů mi napište, co si o tom myslíte =D..!
Přihlášení :
Mummye-Sisinka
Berushka-Meizynka
Hryzalka-Lili
Hvězdička-Beruška
Ráďa-Klaudie
Jahoda-Bombonek
Hvězdulka-Maxík
Lucka-Lojzinka
Any-Míša
Zuzka-Čiko
Bella-Máša
Rézík-Špuňťa
Domča-Miky
Ančule-Píďa

Je změna, můžete se přihlašovat až do pátka a v pátek ta soutěž začne!!


Klec nebo terárko?

27. října 2008 v 9:40 Co křeček potřebuje?
Klec nebo terárko?

Základní věc, kterou musíte křečkovi obstarat před jeho koupí je klec/terárko a další vybavení.
Můj názor je takový, že křečkovi se lépe daří v kleci, protože v ní může šplhat, dostává se k němu vzuch, kdežto v terárku pouze panáčkuje, stále hrabe...To vidíte ve zverimexech...A navíc, klec můžete koupit vícepatrovou, ale musíte taky myslet na to, že až váš křeček bude starý, bude mu dělat velký problém, aby ty schudky vyšplhal, takže by mu bohatě stačily dvě patra, ale to už je jen vaše věc. Jinak křečkovi NEKUPUJTE klece, jestli se tomu vůbec tak dá říct, která tam má samé tunely, protože by v nich křeček mohl uvíznout.!

Správná klec :
Nevhodná "klec" :
Prostě když si budete pořízovat křečka, tak mu kupte nějakou vhodnou klec, dobrých rozměrů !!!

Jak to teď vypadá s Jackií...

27. října 2008 v 9:11 Můj křeček Jackinka
Tak asi nejhorší má to oko, protože se jí na něm udělal takovej bílej škraloup, nevim jak bych to popsala...Ale podle mě, kdyby se jí sundal, tak by to bylo ok, ale nevim...Hodně často si ho meje, tak si to "bílý" možná odstraní, uvidíme...Je pořád hodně hubená, přestože hodně a to fakt hodně jí. Taky mě napadlo, že může mít tasemnici=(...to měl kámošky křeček...Jestli se to ještě zhorší, tak s ní půdu k veterináři, aby jí utratil..., pokud by se jí teda nedá pomoct =´(...Abych řekla pravdu, každým tejdnem je to horší, teda spíš to oko...Je ale pořád hodně aktivní, akorát jí dělá problém vylíst do druhýho patra a zase dolů...

Černý džungarák?

18. října 2008 v 19:43 Moje kecy
Dneska jsem musela do zvěráku, opět pro piliny a prohlížela jsem si, jestli dostali nějakou novou várku křečků. A představte si, že tam měli bílý džungaráky a mezi nima byl jeden černej,..celej černej, až na bíle orámovaný ouška. Ale spal, takže jsem neviděla jeho kukuč. To bylo váže ně poprvý, co jsem viděla černýho džungaráka. Vím, že zlatý křečci můžou bejt i černý, ale džungaráci??A vy, viděli ste někdy už černýho džungaráka? Já bych si ho hned vzala domů, jenže bych ho neměla kam dát :(...Ach jo. A mamka v tom zvěráku byla se mnou a řikala, že až nebude Jackie byla by pro, abych si pořídila černýho, jenže já jí vysvětlila, že černýho vidim poprvý atd. atd. Jenže máma stejně řekla že ne, že mám Jackinku...Njn....

Poupraveno : Tak Rézik má asi pravdu, protože tvrdí, že u křečků džungarských neexistuje tolik mutací, jako třeba u zlatýho. Teď jsem šla na google.cz a zadala jsem tam křeček Campbellův a byla tam tahle fotka :
Obrázek “http://rikyhamstery.com/images/k.campbelluv1.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Ale v tom zvěráku tam měli fakt napsáno křeček džungarský. Ale ten křeček byl ještě tvavší...no prostě černej...=)

Tejden starý fotky-Jackie

18. října 2008 v 13:25 Můj křeček Jackinka
Minulej tejden v sobotu jsem Jackince čistila klec a vyfotila jsem 4 celkem hezký fotky. Ale bohužel musim říct, že teď už Jackie tak nevypadá, protože se jí to oko zhoršilo, sice ne o moc, ale poznám to. A taky hodně zhubla, ale myslim si, že kdyby byla tlustá, už by jí její hubený nožky neunesly.
Tahle fotka se mi líbí asi nejvíc z těch všech, který jsem minulej tejden nafotila. Tohle oko má naštěstí zdravý a myslim si, že na něj vidí dobře, ovšem na to druhý moc dobře ne.
To jsem jí to před chvílí čistila a hned dokázala z misky vyházet zrní...To krmení, co jsem jí naposledy kupovala už bylo celý vyjedený a zůstalo tam jen žito(bo co to je) a nějaký krmení, který Jackince moc nechutná a tak jsem koupila už vyloupaný slunečnice, dýňový semínka, sezam, proso, vlašský a lískový ořechy a zamíchala jsem to dohromady s krmením.
Hmm koukněte se to levý oko...teď ho má ještě víc přivřený, přestože jí na to dávám borovou vodu.
A poslední fotka. Můžete na ní vidět Jackinky nožku..má je všechny fakt slabý, ale řekla bych že přední má silnější než ty zadní. S těma zadníma něco má, protože když běhá dává je do stran, njn už je prostě stará :(.
A jen pro srovnání vám sem dám fotku starou asi rok...to byla ale pěkně vykrmená co??


34.bleskovka-diplomy-KONEC

18. října 2008 v 10:43 Bleskovky
Myslela jsem si, že mi bude trvat dlouho, než je vyrobim, ale udělala jsem je už dneska x). Dala jsme si s nima docela velkou práci, tak snad se vám líběj =)!

34.Bleskovka

15. října 2008 v 17:03 Bleskovky
Pro prvních pět! Diplom bude samostatný s křečkem.

1)Co je to za druh křečka?
2)Jaký domácí mazlíčky máš ty?
3)Jakej druh křečka chceš na diplom?
i would like my massage now by mordaciter.

Teď už je na tom FAKT špatně =´(

11. října 2008 v 9:40 Můj křeček Jackinka
Jak jsem psala ty předešlý články, že už je na tom Jackie zase líp, tak to v tu dobu byla pravda, ale asi tři dny potom, začala vydávat takový pískavý zvuky. Fakt sem vůbec nevěděla, co jí je( to nwm do teď). Poslední dva dny už nepískala, ale jakoby tak "chrčela" nevim jak bych to napsala. Potom jsem přišla na to, že má asi něco s levou torbou, protože když jí po ní pohladim, tak začne vydávat ty zvuky...Před chvílí když jsem byla u její klece, tak vylezla a zase začlala vydávat ty "divný" zvuky a přišlo mi to, jako by se dusila a potom Jackie zalezla do domečku a bylo vidět, že hodně z hluboka dýchá a má toho už dost...Ach jo, fakt nevim, co s ní je.! Nemáte s tim někdo zkušenosti??Prosím...Já se na to nemůžu koukat...!!

Potřebuju poradit!!!

5. října 2008 v 13:28 Moje kecy
Chtěla bych si pořídit roborovčáky, ale nemám s nima žádný zkušenosti. Tak bych se vás všech chtěla zeptat, jestli je možný chovat v jedný kleci dva roborovčáky, nejlíp samečka a samičku. Jestli bych toho samečka musela dát do jinýho terárka/klece, když by samička byla březí a nebo jestli by to nevadilo, kdybych je nechala spolu. A asi jak často by měli mimi, kdybych je chovala v jedný kleci. Díky za rady...

Už 30 oblíbenejch stránek??

4. října 2008 v 16:44 Moje kecy

Pozor!!!

Koukám, že už mam v oblíbenejch hodně blogů a nestíhám k vám ke všem chodit, takže si ten seznam trochu upravím. Já vím, že vás to některý moc nepotěší, ale už to prostě nestíhám. Ale ty "Sbčka" se kterejma si píšu už dlouho si nechám ve sloupci nejoblíbenější a ty budu navštěvovat pravidelně a k těm ostatním budu chodit jen když se mi bude chtít...Ale většina těch, který jsem si dala do skupiny "Ostatní" na svoje blogy stejně moc často nechodí a nebo je dokonce i zrušili, ale já si je tam nechám, kdyby se náhodou k tomu blogu vrátili. Tu skupinu obsahují taky nový Sbčka, jako je Lucka, Ani, Lenka..,Kikinka, Nikinqa atd. Je ale možný, že když můj blog vy "ostatní" budete navštěvovat často, tak si vás přeřadím do těch nejoblíbenějších. Njn musela sem to tak udělat!!
Takže můj nový seznam :
Nejoblíbenější :
Ostatní :

70.Diplom

4. října 2008 v 10:06 Diplomy
Diplom od Rézíka...Moc se mi líbí!=)

Jackie mě pěkně vyděsila!!!

3. října 2008 v 16:56 Můj křeček Jackinka
Včera, když jsem šla do školy, vypadalo to s Jackinkou fakt blbě...A když jsem si jí z blízka prohlídla, měla na oku takovou modrou skvrnu, vypadalo to, jako by byla osleplá(ale dneska už ji tam zas nemá, nwm co se jí to stalo..), jelikož jsem už neměla moc času a musela jsem do školy, tak jsem jí dala do klece a ona vyběhla do druhýho patra a uklouzla jí nožka a spadla z něj ( z druhýho patra) rovnou do misky...myslela jsem si, že si ublížila, ale potom z misky vylezla a zalezla do domečku...Ach jo, bylo mi jí tak líto....Když jsem přišla ze školy, první, co jsem udělala, šla jsem se podívat, jak to s ní vypadá. Koukla jsem se nejdřív do domečku v prvním patře, protože tam bejvá nejčastějc, ale nebyla tam. Tak jsem se podílava do to toho druhýho domku a uviděla jsem jí, jak leží nehnutě na zádech...už jsem si fakt myslela, že je konec. Tak jsem zavolala :"Jackie" a ona nic. Tak jsem na ten domeček trochu zaklepala a Jackinka se vyděsila a překulila se na všechny čtyři...Ty jo, já fakt myslela...No na štěstí to bylo ok, ale stejně jak může křeček usnout na zádech...No nic. Jo a teď asi poslední čtyři dny spí s hlavičkou vystrčenou z domku, nevim, co jí to napadá. Já se v ní fakt nevyznám...
Sarší fotka :
No trochu rozmazaná...