!!!KONEC!!!

Červen 2008

Kréta =D

23. června 2008 v 9:02 Moje kecy
Tak už se s váma loučim, protože za chvíli jedem na letiště a pak.... !! Už se fakt moc těšim!!! Jinak Jackii teď hlídá babička, takže je o ní postaráno!!! Tak už fakt pa a "uvidíme" se asi tak za deset dní!!!

Tý jo x)!!?

22. června 2008 v 13:47 Návštěvnost
Wow.Teď je teprve 13 : 45 a takováhle návštěvnost?! Mno nwm jestli to bude rekord, ale každopádně mě to hrozně těší. Protože poslední dva tejdny ta návštěvnost stála za nic, ale teď...!!!

Nový krmivo a proso =)

21. června 2008 v 11:19 Můj křeček Jackinka
Ve čtvrtek jsem po škole musela jít do zverimexu, protože Jackie už spořádala skoro celý předchozí krmení. A navíc, až teď pojedem na Krétu, tak ji bude hlídat babička, takže jsem jí nějaký musela koupit, aby měla za tu dobu co jíst, když tu tak dlouho nebudem. Heh už vidim babičku jak běží do zverimexu koupit Jackince suchý krmení. Když jsem dorazila do zmerimexu, tak jsem zjistila, že jim přišlo nový "zboží", což mě docela potěšilo, protože tam byl velkej výběr! Nakonec jsem vybrala 550g krmení od Granum. To Jackie ještě nikdy neměla...Potom, když už jsem šla ke kase, tak jsem si všimla, že tam maj i proso a vzpoměla jsem si, že o tom vlastě Mummye psala na blogu. Jelikož to proso stálo jen 15Kč, tak jsem jí ho koupila a navíc mi to přišlo do cela levný, protože tam bylo asi tak 6 těch "větviček" bo co to je. Udělala jsem dobře, protože jsem další den šla omrknout jinej zverimex a tam to proso měli za 20Kč . A navíc kdybyste viděli Jackii, když jsem jí to dala do klece.... Je vidět, že jí proso moc chutná, jinak to krmení jsem jí ještě nedala, takže nwm, ale vypadá docela pestrý, tak snad to bude OK !!!
A tady jsou fotky :

Prosím hlasujte pro Jackinku!!? x)

17. června 2008 v 14:55 Můj křeček Jackinka
Jackie je v prvním kole v soutěži o pravé ceny(zase), takže bych byla ráda, kdyste ji podpořili TADY na Jahody blogu . Budu vám vděčná za každý hlas a pokud mi napíšete sem do komentářů, ráda pro vás taky hlásnu!!!
Jinak se mi dneska povedla vyfotit tahle fotka s Jackií..hezká že jo..??

Víš toho hodně o křečcích?

15. června 2008 v 17:07 Testy o křečcích
Ano nebo ne?
1.Žijí křečci v komunitách?
2.Potřebují partnera nebo partnerku?
3.Patří křečci mezi denní zvířata?
4.Dorůstají křečkům stále stoličky?
5.Potřebují křečci vůbec jako pouštní zvířata vodu?
6.Je možné jim dát občas trochu čokolády?
7.Můžeme jim občas nabídnout moučné červy?
8.Měli by mít křečci v kleci kolo na běhání?
9.Je vhodnější železné cvičební kolo než plastové?
10.Musíme samičce pomáhat při porodu?
11.Potřebují křečci čerstvé větvičky k ohlodávání?
12.Je pro křečky nejdůležitějším smyslovým orgánem nos?
13.Je křeček zlatý větší než křečík džungarský?
14.Můžou se chovat dva zlatí křečci v jedné kleci?
Správné odpovědi :
1.Ne, 2.Ne, 3.Ne, 4.Ne, 5.Ano, 6.Ne, 7.Ano, 8.Ano, 9.Ne, 10.Ne, 11.Ano, 12.Ano, 13.Ano, 14.Ne


Ceny za soutěž Miss hlodavec 2 (finalisti)

15. června 2008 v 13:13 Miss hlodavec 2
Bohužel jsem sem dala během finále pouze jednu otázku(nebyl čas) a jako první a správně to vyplnila Lusi, takže se Ferdovi přičetly tři hlasy, ale stejně mu to moc nepomohlo!!! Ale musím říct, že to bylo na začátku vážně hoodně vyrovnaný, ale vítězem se nakonec stala Sisinka!!! Ale oboum moc gratuluju!!!
A tady je anketa :
Lusi Ferda alias Bobek44 % (31 hlasy)44 %31 hlasy+3
Mummyina Sisinka56 % (39 hlasy)56 %
39 hlasy

Pátek 13.

14. června 2008 v 10:33 Moje kecy
Třinácka bylo vždycky moje šťastný čislo a včera se to potvrdilo .Měli jsme totiž sportovní den, takže jsme hráli zápasy v přehazce a ve vybíjený . Nejdřív se hrála přehazka, hrály jsme proti 7.A, 6.B, 6.A. Všechny sme je"rozdrtili", takže jsem měli tři výhry, ale učitelka řekla, že bysme to takhle měli moc jednoduchý, a že bude ještě finále, ve kterým byla naše skupina proti holkám ze 7.A(ale ty měli jen dvě výhry, což bylo nespra, protože my měli tři, takže sme měli jednoznačně vyhrát). Mno takže to bylo nejprve nerozhodný asi 11:11 (hrálo se do 15) a potom jsem šla já na podání a čtyřikrát za sebou jsem podávala a ani jednou to nechytly, ne proto, že by bylo podání moje silná strána, ale proto, že bylo hodně dlouhý, tak asi 10cm před čárou a ty naše soupeřky byly všechny moc blízko u sítě, takže to nikdy nechytly!!! Prostě supeer!!! Ale jinak asi nejlíp v přehazce mi jde smeč, i když nejsem zas tak moc vysoká...A potom přišla na řadu vybíjená. Tak sme je zase všechny porazily, ale ten poslední zápas byly docela nervy, protože ty soupeřky byly ve vybíjený taky dobrý!! Ale vyhrály jsme a dostaly sme fakt super ceny!!!...Mno spíš takový sladkosti.! Jinak v tý vybice mě z těch tří bo čtyř zápasů vybili jen jednou, což jde. Prostě jsem byla hrozně ráda, že to takhle dopadlo...A taky proto, protože jsem hrála uplně ve všech zápasech. Fakt super den!!! Jo a kluci hráli fotbal, ale ty nwm jak dopadli, protože jsem skončili dřív než oni a navíc hráli na nějakym fotbalovým hřišti, který je asi 1km daleko, mno to asi ne, ale stejně...Takže jak dopadli se dozvím asi až v pondělí.

Podestýlka

11. června 2008 v 17:16 Co křeček potřebuje?
Toto musí splňovat vhodná podestýlka:
  • Podestýlka nesmí být prašná, neměla by obsahovat jedovaté látky a měla by být savá.
  • Nejlépe se hodí podestýlka pro drobná zvířeta z obchodu s potřebami pro chovatele, protože obsahuje relativně málo prachu, je savá a lehká.
  • Zemina často skrývá parazity nebo původce nemocí, protojí raději jako podestýlku nepoužívejte. rašelinu byste také neměli používat s ohledem na životní prostředí. (V zemině nebo rašelině mohou stějně dělat křečci chodbičky jenom, když je ve vlhkém stavu. Což je pro křečky zcela nevhodné)
  • Dá se použít sláma, hobliny nebo kukuřičná vřetena
text zdroj : www.hryzalka.blog.cz

Napáječka

11. června 2008 v 17:12 Co křeček potřebuje?
Křeček má málokdy žízeň. Vodu potřebuje jen v malém množství ale přesto mu ji nesmíte odepřít. Křeček musí mít zajištěnou vodu, aby se mohl po každém jídle napít. Nejvhodnější voda do napáječek je minerální voda bez bublinek. Běžné nádobky na vodu se hned zaneřádí podestýlkou, proto je třeba koupit křečkovi napáječku. Napáječka by měla být zakončena hliníkovou trubičkou, ve které je zabudovaný kuličkový ventyl. Nejlepší je malá napáječka, která je umístěna z vnější strany klece. Do akvárií použijte na připevnění přísavky nebo můžete úchtky napáječky přilepit silikonem nebo speciálním lepidlem na sklo.
text zdroj : www.hryzalka.blog.cz

Velká rekonstrukce blogu

10. června 2008 v 15:21 Moje kecy
Asi ste si všimli, že jsem předevčírem, teda alespoň myslim, že to bylo předevčírem, změnila design i písmo...mno a jsem docela spokojená, ale ještě jednu věc bych změnila a to menu, takže tenhle tejden udělám i rozcestníky a potom tochu upravím i to menu!!! Jo a možná budu požívat i pixelky, ale to jen možná =oD. Uvidíme!!!
A tady je ještě fotka Jackie =D

Ceny, který vyhrála Jackie

10. června 2008 v 15:11 Můj křeček Jackinka
Musim říct, že mě fakt překvapilo, že Jackie vyhrála soutěž Miss hlodavec I. na blogu Barushky13, protože Jackie v tom finále prohrávala asi o deset hlasů a teď najednou o jeden hlas vedla =). Mno fakt mě to hrozně potěšilo x).... se podívejte, jaký Jackie vyhrála ceny =oD....Pěkný že??

Takovýho bych chtěla křečíka x)

6. června 2008 v 14:20 Moje kecy
Tak dneska jsem se opět stavila s kámojdou ve zvěráku a měli tam mooc krásný džungaráky =D. Typla bych si, že jim bylo tak něco okolo čtyř tejdnů =). Kdybych mohla, tak bych si určitě jednoho vzala, jenže mamka nechce víc jak jednoho :(, ale s Jackií jsem taky spokojená, ale chtěla bych jí pořídit kámoše xD, ale to nevýde. Jinak bylo dobrý, že ty terárka, ve kterejch byli ty křečci byly odkrytý, takže sme si je mohly pohladit (ale nesměl tam nikdo bejt x). Mno byl tam jeden agresivní křeček =D, kterej, když jsem tam strčila prst, tak se mi do něj zahryznul a nechtěl se pustit =D. A potom se mi tam líbil jeden aktivní x), kterej, když sem k němu dala ruku blíž, tak začal panáčkovat a chtěl se na ní vyškrábat...prostě sranda =), fakt byli úžasní. A potom mě napadlo, že bych si nějakýho mohla vyfotit...tak tady jsou fotky..a sry za kvalitu, je to focený mym mobilem....

Už mě blog moc nebaví a není co psát!!!=(

5. června 2008 v 18:29 Moje kecy
Asi se divíte, že sem přidávám čím dál tim míň článků, ale ono není o čem psát a navíc už mě to moc nebaví x(. Podle mě je tenhle blog už hotovej, takže jestli vás něco napadá, co víc bych sem mohla psát, tak mi pls napište sem do komíků, ale soutěž už sem nějakou chvíli nedám. A přes prázky tu taky nečekejte moc článků, protože budu pořád někde...Na Krétě, na táborech, u Mácháče, na chatě a tejden budu hrát tenis (něco jako soustředění, akorát tam nebudu spát...ráno mě tam rodiče dovezou a k večeru zas jedu domů chápete?). Prostě program přes prázdniny budu mít nabitej a budU prostě psát, jen když budu mít čas a "chuť". Třeba mě to po prázkách zase začne bavit, ale třeba taky ee :(. Teda po pravdě, abych řekla pravdu, mě spíš baví číst to, co píšou ostatní a ne sama psát články x). No uvidíme =D. Takže pa a mějte se :-* a předem se vám omlouvám, že tu fakt moc článků nebude :(.
Ps : Vim, že vám dlužim dvě návštěvnosti, mno se mi nechce se mi je sem dávat, ne že by byla špatná, je superová, ale prostě...Chápete!!! x).....Abych to tak shrnula, mam prostě i jiný zájmy, než je blog..., mno vždyť to znáte....!!!Ale na vaše blogy budu stejně chodit, ale už prostě ne tak často.!!!