!!!KONEC!!!

Listopad 2007

2.Bleskovka

30. listopadu 2007 v 14:45 Bleskovky
No tak tu máte druhou bleskovku. První tři lidi dostanou samostatný diplom a ostatní společný.
1)Co je to za druh křečka?
2)Máš křečka?
3)Jaký druh? A jak se jmenuje?
4)Co chceš na diplom? (jen zvířata)

Salátek pro jednoho křečka

29. listopadu 2007 v 19:09 Pochoutky pro křečky
INGREDIENCEPOPIS:
MrkevZeleninu umyjte a z každé ukrojte 1 plátek.
ŘedkvičkaPostupně každý plátek nakrájejte na malé
Čínské zelíkostičky a vše smíchejte.
Ledový salátA salát dejte do víčka.
Okurka
PS: Mému křečkovi moc chutnal!

Úvod-Pochoutky pro křečky

29. listopadu 2007 v 18:56 Pochoutky pro křečky
No takže jsem si založila novou rubriku Pochoutky pro křečky (lepší název mě nenapad). Možná, že ti co navštěvovali můj starý blog o křečcích, možná na nějaké recepty narazili. Sice se budou nějaký recepty opakovat, ale nějaký budou nový. No to je asi vše.

4.Diplom za bleskovku

28. listopadu 2007 v 13:54 Diplomy
No takže tenhle diplom jsem dosatala od Jesiky. Musim říct, že je taky moc povedenej, no prostě se mně líbí a vám?=)

1.bleskovka-diplom-KONEC

28. listopadu 2007 v 10:41 Bleskovky
Nedivte se, že vám sem dávám ty diplomy už teď, protože nám ve škole neteče voda a tak nás pustili už po první hodině =). No takže 1.bleskovku správně vyplnila Hvězdička, Mišula a Animal girl. Doufám, že se vám diplomy budou líbit =D

Připomínka-1.Bleskovka

27. listopadu 2007 v 15:22 Moje kecy
To je hrozný, já jsem asi před deseti dněma dala na blog 1.bleskovku a on se nikdo nezúčastnil =(. Tak teda kdo by se chtěl zúčastnit, může TADY. Jo a ještě připomínka, 5.12.(ve středu) začne první kolo soutěže Miss hlodavec =).

Silonová nit

27. listopadu 2007 v 15:02 Příběhy s Jackinkou
Předevčírem, když jsem pouštěla Jackinku po pokoji, tak chvíli běhala, ale pak se zastavila a začala se čistit. Ale potom jsem si všimla, že se tak divně chruje, jako to dělá, když si vyprázdňuje torby. Po chvíli mi přišlo divný, že jsem neslyšela, že by nějaký semínka padaly na podlahu a Jackinka se takhle chrula dlouho, tak mi najednou došlo, že by jí něco mohlo uvíznout v torbě. Tak jsem honem zavolala mamku a řekla jsem jí, že Jackince asi něco uvízlo v torbě a že nevím, jak jí mam pomoct. Když si mamka Jackinku vzala do ruky, zjistila, že jí nic v torbě nouvízlo, ale že si Jackinka asi když běhala po pokoji namotala na pacičku silonouvou nit a ještě ke všemu se jí tam ta nit, když se ji snažila překousat zahákla o zoubek a tak mamka tu nit přestřihla a vymotala ji z toho. Sice jí na pacičce trochu tý namotaný nitě zůstalo, ale dneska jsem si všimla, že si tu nit vykousala. Uf takový hrozný příběhy.....ale Jackinka je naštěstí OK!!
Tuhle fotku jsem fotila včera =)

3.Diplom za bleskovku

26. listopadu 2007 v 14:59 Diplomy
Tak tenhle diplomek jsem dostala od Animal girl. Musim říct, že je moc povedenej, jako všechny diplomky co jsem dostala =)

Pls hlásni pro mě

26. listopadu 2007 v 14:29 Moje kecy
Jsem ve 2. kole v soutěži o nej blog, tak pokud se vám můj blog líbí alespoň trochu, tak pro mě hlásněte TADY, budu vám moc vděčná. A pokud to budete chtít někdy oplatit, tak mi napiště na blog. Díky moc =)

Návštěvnost za 19.11.-25.11.

26. listopadu 2007 v 14:03 Návštěvnost
S touhle návštěvností jsem moc spokojená, protože se mi za týden docela zvýšila, takže je to zatim rekord tohoto blogu jak za týden, tak i za den, protože v úterý můj blog navštívilo 38 lidí. A ve středu můj blog navštívilo 31 lidí, což je druhá nej návštěvnost za den. No jen tak dál =)!!
Pondělí : 25
Úterý : 38
Středa : 31
Čtvrtek : 19
Pátek : 20
Sobota : 22
Neděle : 22
Celkem : 177
Tahle fotka je sice asi tejden stará, ale myslim, že jsem ji ještě na blog nedávala, takže pro vás je nová =)

Miska

25. listopadu 2007 v 13:02 Co křeček potřebuje?
Když si chcete pořídit křečka, musíte mu koupit také dvě misky (jednu na směs pro křečky a druhou na zeleninu nebo ovoce). Podle mě jsou vhonější misky plastové než keramické, protože když svému křečkovi dáte keramickou misku na patro klece, mohl by ji křeček schodit a ublížit si. Kdežto kdyby na sebe schodil plastovou misku, tak by se mu nic nemělo stát. Ale pokud je křečkovi nebudete dávat na patro, tak jsou vhodnější keramické, protože je křeček namůže převrhnout.

3.Video-Jackinka dělá "pořádek"

23. listopadu 2007 v 16:25 Videa mého křečka
Možná, že si toho na tomhle videou nevšimnete, ale na dalších dvou videjí, které se chystám zveřejnit, je hodně poznat, že je to trochu zrychlený, protože se to asi nějak blbě nátáhlo do počítače. Jinak na tomhle videu můžete vidět, jak Jackinka kramaří =). Možná se u toho i trochu pobavíte xD.

Jackinky skoro útěk

23. listopadu 2007 v 15:26 Příběhy s Jackinkou
Vždycky když jsem pustila Jackinku v kuchyni, tak jsem ji dala do rohu vedle vázy a ona vždycky běžela přes celou kuchiň, předsíň , až do mího pokoje (někdy vám sem dám video). Nemohla utíct nikam za skříň nebo podobně , protože jsem ty díry, kam by mohla Jackinka utíct, ucpala ruličkou od utěrek. Jedině mohla zdrhnout pod lednici, ale nikdy před tim tam neutekla, ale minulý týden, když jsem ji pouštěla, aby se proběhla si to tam zamířila. Když jsem viděla, že Jackinka se u lednice zastavila, tak jsem si pospíšila, aby Jackii nenapadlo se pod ni podívat. Ale bylo pozdě, protože Jackie už byla skoro pod lednicí a tak jsem se jí snažila od tamtud dostat, ale bála jsem se, abych jí něco neudělala. Musela jsem chudinku Jackii chytit za chloupky a pomocí toho ji vytáhnout. Kdyby se mi ji nepodařilo vytáhnou, tak by mohla překousat nějaký dráty. Jackinka z toho byla sice trochu vyděšená, ale naštěstí jí nic nebylo =).
P.S. : Jackinka už má tu cestu přes kuchyň až do pokoje tak naučenou, že mě fakt překvapilo, když si to Jackinka namířila přímo pod lednici.

Ponožka

23. listopadu 2007 v 15:04 Příběhy s Jackinkou
Jednou (asi před 6 měsíci) jsem dala Jackince do klece ponožku, aby si jí když tak mohla dát do domečku a kdyby jí byla zima, tak si do ní vlízt. Druhej den, když jsem přišla domů, tak jsem chtěla Jackinku vyndat a nechat ji, aby se proběhla po pokoji. Tak jsem otevřela dvířka a zavolala jsem na ní "Jackinko!!" a zaškrábala jsem jí před domečkem, aby vylezla ven. Míto toho, aby z domečku vykoukla, tak se v boudičce jen chrula. Přišlo mi to zvláštní, tak jsem odklopila boudičku a ona si Jackinka do tý ponožky prokousala díru a zašprajcla si tam hlavu. No já jsem honem běžela do kuchyně pro nůžky a ustříhla jsem tu ponožku a Jackinku jsem z ní vyndala. To byl hroznej zážitek!! Potom sem tu ponožku rozstříhala na kostky, aby do ní už Jackinka zase nemohla udělat díru a zašprajcnout se tam. Naštěstí se Jackince nic nestalo!!

K videům

22. listopadu 2007 v 14:53 Moje kecy
Protože nám dneska ráno odpadl zemák a Jackinka byla zrovna ráno aktivní, povedlo se mi natočit pár docela pěknejch videjek. První zveřejnim buďto dneska večer nebo zejtra odpoledne. U jednoho videjka se možná i trochu pobavíte =). No určitě se potom mrkněte :-)!!

Pár Jackinčiných fotek

22. listopadu 2007 v 14:48 Můj křeček Jackinka
Jelikož jsem měla včera docela dost času, tak jsem ho využila k focení Jackinky. Musim říct, že se mi teď povede skoro každá fotka =). Vybrala jsem jen ty nejlepší fotky. No jen posuďte sami!!

Křeček, zvířecí kamarád

21. listopadu 2007 v 20:18 Jak křečka usadit doma
Plně vzrostlý křeček je asi 10 cm dlouhý. Tvarem těla se podobá myši, ale je silnější a podsaditější. Srst má měkkou a hedvábnou a ocas skoro žádný.
Pokud jste ještě nikdy neměli doma zvíře, je křeček pro začátek jedno z nejlepších..Křečci jsou milí a přátelští a když se s nimi správně zachází, rychle ztratí veškeré obavy z člověka a jsou velmi krotcí. Když se rozhodnete pořídit si křečka, budete pro něj muset koupit nebo udělat klec, ale pak už krmení a péče o něj stojí velmi málo peněz. Jeho klec se snadno čistí a nezabere mnoho místa.Někteří lidé nepovažují křečky za dobré domácí mazlíčky, protože většinu dne spí a jsou vzhůru a čilí v noci,kdy všichni ostatní chtějí spát. Ale když budete odpoledne nebo pozdě odpoledne křečka pravidelně vytahovat z klece a hrát si s ním, bude se na to těšit a začne se probouzet dřív.
Křečci chovaní jako domácí zvířata jsou většinou zlatí křečci. Tento druh byl považován za vyhynulý. Pak byla v roce 1930 nalezena v syrské poušti samička a mláďaty a převezena do Evropy. Zlatí křečci byli původně všichni zlatohnědí s krémově bílou spodní stranou těla, oči měli velké a černé a uši šedé nebo černé. Ale dnes se vyskytuje i mnoho jiných barevných variant.Můžete najít křečky bílé, krémové, šedé a ve všech odstínech hnědi, z nich někteří mají stejnou barvu po celém těle , jiní jsou pruhovaní nebo mají skvrny dvou nebo více barev. Někteří mají také červené nebo rubínové oči místo černých. I jejich srst se může lišit. Křečkům s krátkou sametovou srstí se říká atlasoví. Jsou také chundelatí dlouhosrstí křečci.
POZOR : Chcete-li chovat džugarské křečky, tak si o nich přečtěte na mém blogu,protože ti potřebují trochu jinou péči.

Kněžice trávozelená

21. listopadu 2007 v 14:12 Příběhy s Jackinkou
Jednou (asi před 6 měsíci), když jsme jeli na chalupu, tak jsem Jackinku pustila před dům na trávu. Jackinka chvíli běhala a potom uviděla brouka, který vylučuje tu páchnoucí látku a já si ho nejdřív nevšimla, ale až potom, co se k němu Jackinka přiblížila a asi ho chtěla sežrat, ale on byl rychlejší a stříkl jí do oka tu látku a podle mě Jackinka na chíli kvůli tomu oslepla a začala si to dřít o trávu. Já jsem se hrozně bála, aby se jí něco s okem nestalo, tak jsem jí honem vzala a běžela jsem s ní domů a kápla jsem jí do oka borovou vodu a to jí naštěstí pomohlo a oko se jí sklidnilo. Jsem hrozně ráda,že to takhle dopadlo!!!Potom jsme probírali v příroďáku brouky a já se dozvěděla, že se ten brouk jmenuje Kněžice trávozelená.
Tady je fotka toho hroznýho brouka, tak si na něj dejte pozor:

Řeč těla

20. listopadu 2007 v 14:12 Řeč křečků
Skákání do vzduchu (typické pro mladé křečky)
křeček se předvádí, dává najevo přehnanou statečnost
Protahování se a zívání
maximální spokojenost
Dlouhé důkladné mytí
pohodlí
Panáčkování
Objevil něco nového
Postavení na zadní, mírné zaklonění těla, obnažené řezáky, přední tlapky směřují nahoru, uši zplihlé
výstraha, útok
Bezdůvodné, náhlé strnutí následované mytím
rozpaky nesnáze
Plížení při zemi, využití každé příležitosti k úkrytu
Nejistota z neznámého prostředí
Je otupělí a bez účasti.
.
Je mi dlouhá chvíle, potřebuju nové podněty

2.Video-Jackinka si dělá pořádek

20. listopadu 2007 v 14:06 Videa mého křečka
Asi před týdnem jsem natočila tohle video, ale teprv předevčírem jsem zjistila, jak dát to video na blog. Tohle video je trochu kratší, než to první, ale je líp osvětlený =). No tak doufám, že se vám to video bude líbit!